26 марта


14:53

У Києві скасували анонсовану півторадобову комендантську годину. Перехід на “літній час” ще не скасовано

12:38

Україна переводить стрілки на годину вперед, у Києві - комендантська година на півтори доби

21 марта


12:42

21.03.2022 у Києві та області на півтори доби вводять "посилену" комендантську годину

15 марта


15:06

У Києві та області знову запроваджують комендантську годину на півтори доби

11 марта


17:53

Міноборони РБ: інформація про ракетний удар по білоруському селу - фейк. Проте вторгнення в Україну готується

16:31

Російські літаки зайшли з території України і нанесли вогневе ураження по населених пунктах у Білорусі

15:58

Міністр оборони України звертається до народу Білорусі

22 мая


12:44

Операція «Гірдон»: Гіркін усім задоволений, а Гордона вважає дурнем, мерзотником, майже го…доном

14 мая


15:42

Окупанти «ізолювали» у Донецьку обвинуваченого у справі МН17

17 сентября


12:33

Гончарук прокоментував свій коментар щодо ПриватБанку

10:18

Прем’єр Гончарук не виключає «компроміс» із Коломойським щодо ПриватБанку

09:12

«Слуги народу» пропонують змінити закон «Про столицю» і провести вибори мера Києва у грудні

08:58

Будинок колишньої глави Нацбанку Гонтаревої спалили

08:40

Дoба ООС: один наш військовий загинув, двох поранено

16 сентября


17:28

Після програного Зеленським парі чиновників міської ради Дніпра оголошено в розшук

17:07

Скасовано постанову Матіоса про «засекречення» декларацій військових прокурорів

12:55

І цього тижня Зеленський не зможе відібрати у Авакова Нацгвардію

12:23

Бюджет-2020 презентують нардепам у п’ятницю

12:11

Посольство США сподівається, що нова ЦВК буде не гірше той, що розігнав Зеленський

11:59

Богдан - о фракції «Слуга народу»: там є «божевільні, психічно хворі»

08:41

Доба ООС: поранено одного військовослужбовця

15 сентября


17:27

Рада отримала проект держбюджету-2020

09:03

Доба ООС: обстріли не припиняються

14 сентября


14:59

Зеленський наклав вето на Виборчий кодекс з відкритими списками

08:50

Доба ООС: поранено вісьмох наших військових

13 сентября


18:44

У Кремлі наполягають: спочатку фіксація «формули Штайнмайера» - потім «нормандська» зустріч

17:26

Для Коломойського відкрилося «хороше вікно»: крізь нього він бачить вихід із ситуації з ПриватБанком

16:52

Меру Дніпра не пробачили вигране у Зеленського парі: у міськраді обшук

13:58

Порошенко прийшов на допит до ДБР – ДБР прийшло з обшуком до банка Порошенка

13:34

Стало відомо, під приводом чого намагаються вилучити у ПриватБанку документи, «пов'язані з юридичним захистом банку»

УЛЬТИМАТУМ

Про систему невідкладних заходів по розв’язанню політичної та соціально-економічної кризи в Україні

Текст заяви «Нашої України» і БЮТ.


Як відомо, вчора лідери парламентських фракцій «Наша Україна» та БЮТ В’ячеслав Кириленко та Юлія Тимошенко на спільному засіданні, яке проходило у Секретаріаті Президента за участю глави держави Віктора Ющенка, ухвалили заяву про спільні дії і вимоги до так званої антикризової коаліції.

Серед головних вимог до «антикризовиків» є формування конституційної комісії поза межами парламенту і винесення на всеукраїнський референдум питання про форму державного правління в Україні; питання захисту зовнішньополітичного курсу України; необхідність повернення провідної ролі Президента у питаннях зовнішньої політики і негайне призначення міністра закордонних справ; звільнення з посад міністра внутрішніх справ Василя Цушка та генерального прокурора Олександра Медведька, а також негайне призначення голови СБУ; перепорядкування внутрішніх військ МВС Президенту та інше

Пропонуємо вашій увазі текст заяви

Про систему невідкладних заходів по розв’язанню політичної та соціально-економічної кризи в Україні.

Сьогодні внаслідок непрофесійного управління країною так званою антикризовою коаліцією Україна переживає системну політичну та соціально-економічну кризу, якої ще не знала національна історія за весь період державної незалежності. Ситуація, що склалася, щодня руйнує національну безпеку держави.

Вперше за п'ятнадцять років існування незалежності України виникла реальна загроза її втрати, зокрема через поновлення процесу вступу до Єдиного економічного простору з передачею в це утворення суттєвої частини національного суверенітету; лавиноподібне свідоме нарощування енергетичної залежності як важеля політичного впливу на Україну; руйнування шляху нашої країни до Європейської спільноти; знищення нашої національної самоідентичності.

Хаос в управлінні державою, різке зростання кількості громадян, що живуть за межею бідності, продовження непрозорої передачі національного багатства на користь олігархів, наростання тіньової складової в економіці, вибухове зростання корупції та злочинності, системні «тарифні», «аграрні», «митні» та інші кризи. Це далеко не повний перелік кризових явищ, що швидко наростають.

Ці загрози стануть незворотними після можливого створення на основі корупції та репресій, як обіцяють лідери коаліції, керованої конституційної більшості в Верховній Раді України з трьохсот народних депутатів.

В цей важкий час Верховна Рада України, яка, за Конституцією та принципами здорового глузду, мусила б узяти на себе стабілізуючі функції і привести країну й суспільство до ладу, стрімко і незворотньо перетворилася на механічний додаток до Уряду Віктора Януковича, що благословляє дестабілізуючі ініціативи Кабінету міністрів у конвеєрному режимі.

За все, що відбувається в країні ми покладаємо відповідальність персонально на Януковича, його більшість у Верховній Раді, його Уряд та приватизованих ним Симоненка-Мороза.

Сьогодні всім політичним силам, владним інститутам украй необхідно вдатися до негайних заходів, без реалізації яких ми можемо втратити незалежну Українську державу вже найближчим часом.

Парламентська опозиція вимагає здійснити систему невідкладних заходів, які зупинять цей загрозливий процес.

Перше. Визначити на загальнонаціональному референдумі форму державного правління України, розробити та прийняти нову редакцію Конституції.

Непродумана і незбалансована політична реформа призвела до глибокого конфлікту, розв’язання якого переговорними засобами є очевидно неможливим. Ця реформа перетворилася на інструкцію з планомірного знищення України, як сильної стабільної держави. Вимагаємо терміново розпочати заходи, що знімають глибоку конституційну кризу в державі, конфлікт та хаос у владі. Для цього розробити та прийняти нову редакцію Конституції України, яка народить необхідні баланс та гармонію в побудові державного управління, поверне політичну стабільність. Ключова роль у цьому належить виключно народові, який мусить на референдумі визначитись щодо форми державного правління України (президентська чи парламентська республіка). Для цього потрібно негайно оголосити та провести референдум тільки з цього питання. Парламент та уряд мають делегувати своїх представників у конституційну комісію, ініційовану Президентом України.

Друге. Захистити зовнішньополітичний курс України.

Захистити зовнішньополітичний курс України, закріплений в Законі України «Про основи національної безпеки України». Політично, законодавчо та організаційно забезпечити визначену Конституцією України провідну роль Президента України в проведенні зовнішньої політики. Призначити міністра закордонних справ України, поданого Президентом згідно з Конституцією на затвердження Верховній Раді України.

Третє. Припинити наступ на українську мову та культуру.

Припинити дії, спрямовані на звуження сфери функціонування української мови та політичні провокації на мовному ґрунті. Негайно зняти з розгляду законопроекти, спрямовані проти української мови та скасувати рішення контрольованих партіями антикризової коаліції місцевих рад, що руйнують конституційні засади функціонування державної мови в Україні. Припинити політику нищення української культури та національної самосвідомості.

Четверте. Припинити політизацію, криміналізацію та корумпованість силових структур України.

Звільнити з займаних посад у Міністерстві внутрішніх справ та Генеральній прокуратурі: міністра Цушка, його заступників та керівників регіональних структур, які задіяні в кримінальних зв’язках, Генерального прокурора Медведька, його заступників та керівників регіональних структур, які мають безпосередній зв'язок з кримінальним середовищем. Вирішити питання призначення на ці посади політично незаангажованих професіоналів загальним політичним консенсусом між Президентом, Урядом, парламентською більшістю та опозицією.

Відновити у повному обсязі розслідування резонансних справ.

Негайно призначити нового керівника Служби безпеки України, поданого Президентом згідно з Конституцією на затвердження Верховній Раді України.

Припинити здійснення МВС військових функцій. Відповідно до пункту 17 частини першої статті 106 Конституції України підпорядкувати Указом Президента внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ та інші військові формування Президенту України.

П’яте. Розірвати злочинний зв'язок бізнесу і влади, який призводить до корупції в міністерствах та відомствах, звільнити з посад членів уряду міністрів-бізнесменів, а також їх заступників-бізнесменів. Замінити їх на професійних менеджерів, не пов’язаних з бізнес-інтересами.

Шосте. Перейти на прямі (без посередників) угоди з Російською Федерацією, Туркменістаном, Казахстаном, Узбекистаном щодо забезпечення України природнім газом.

Поновити виконання існуючих прямих угод про постачання в Україну та транзит газу з Російської Федерації, Туркменістану, Узбекистану, в тому числі, ратифікованих парламентом. Активізувати входження України в єдину енергосистему Європейського Союзу. Зважаючи на загрози енергетичній безпеці України, пов’язані з посиленням тінізації, корупції та можливої втрати Україною газотранспортної системи, розірвати всі угоди та контракти з компанією «РосУкренерго», а також з компаніями, афільованими до цієї структури, в усіх секторах паливно-енергетичного комплексу.

Сьоме. Суттєво підвищити заробітні плати та пенсії.

У зв’язку з кризовим подорожчанням товарів та послуг першої необхідності, зниженням реального рівня життя більшості громадян забезпечити зростання доходів працюючих та пенсіонерів з одночасним проведенням системи заходів, що забезпечать конкурентноздатність національної економіки.

Для цього негайно розглянути проекти змін до Закону «Про державний бюджет України на 2007 рік» (щодо збільшення розміру прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати з 01.01.2007 р.) (№ 3068).

Восьме. Подолати «тарифну» кризу.

Визнати Уряд Януковича відповідальним за «тарифну кризу» та визнати його роботу у сфері формування цін та тарифів на житлово-комунальні послуги незадовільною.

Прийняти зміни до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (щодо формування та затвердження цін, тарифів на житлово-комунальні послуги) (№ 3069) та на основі цих змін переглянути тарифи. У відповідності з проектом Постанови Верховної Ради № 3183-1 заслухати 3 квітня звіт уряду про подолання негативних наслідків підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.

Природний газ українського видобутку мусить реалізовуватися виключно населенню України за мінімальною рентабельністю.

Дев’яте. Припинити корумповані схеми в економіці.

Вжити негайних заходів щодо ліквідації новітніх тіньових схем в економіці. В тому числі, пов’язаних з махінаціями при відшкодуванні податку на додану вартість (ПДВ) - прийняти закон, який затверджує алгоритм повернення ПДВ і виключає ручне управління цим процесом; скасувати штучне корупційне ліцензування продажу зерна; запровадити обов’язкові аукціони на оренду та продаж несільськогосподарської землі, державної та комунальної власності.

Десяте. Припинити тиск влади на бізнес.

Створити нормальні умови для реєстрації та ведення бізнесу в Україні. Прийняти закон про єдиний соціальний внесок і зменшити навантаження на фонд оплати праці. Припинити руйнування конкурентного середовища і створення привілеїв для наближених до влади бізнес-структур.

Одинадцяте. Негайно зупинити рейдерство.

Під дахом правлячої коаліції в Україні відновилося ганебне явище під назвою «рейдерство», яке дозволяє владі та продажним корумпованим суддям у злочинному об’єднанні відбирати у держави та приватних власників підприємства, землю, майно та ділити між учасниками злочину. Вимагаємо першочергово прийняти Закон України «Про запобігання рейдерству».

Дванадцяте. Припинити руйнування основ державності та системи влади в країні

Зняти з розгляду проекти нормативно-правових актів, спрямованих на руйнування системи державної влади, зовнішньої та внутрішньої політики, системи оборони й державної безпеки, перешкоджання реалізації Президентом України конституційних повноважень. Зокрема, зняти з розгляду законопроекти про зміни до Конституції, що руйнують систему місцевих державних адміністрацій (№ 3207-1), про Президента України, про Раду національної безпеки й оборони, про засади зовнішньої і внутрішньої політики, про Конституційний Суд. Неухильно виконувати всі укази Президента, якими у відповідності з пунктом 15 частини першої статті 106 Конституції України зупинено дію актів Кабінету Міністрів України, у тому числі й з кадрових питань.

Тринадцяте. Зняти всі перешкоди для проведення місцевих референдумів.

Враховуючи неможливість ефективної боротьби з корупцією в регіонах іншими засобами, запровадити дієву систему народовладдя на регіональному рівні, яка передбачатиме безперешкодне проведення референдумів щодо дострокових виборів міських голів та місцевих рад, які скомпрометували себе корупцією з землею та комунальною власністю (законопроект № 1154).

Чотирнадцяте. Запровадити відповідальність корумпованих суддів за неправосудні рішення.

Невідкладно прийняти закон, що усуває корупцію та неправосудність у судах усіх рівнів, створює дієву, незалежну від влади систему професійної відповідальності суддів. Обрати від Верховної Ради до Вищої ради юстиції для збалансування владного представництва трьох членів Вищої ради юстиції від опозиції , Звільнити з посад суддів, які зганьбили своє ім’я та авторитет правосуддя, ухвалюючи заздалегідь неправосудні рішення.

П’ятнадцяте. Зупинити сповзання ЦВК до маніпуляцій та корупції.

Повернути баланс політичних сил до Центральної виборчої комісії та негайно затвердити Верховною Радою дві кандидатури членів ЦВК, внесених Президентом України.

Шістнадцяте. Прийняти закон «Про парламентську опозицію».

Законодавчо закріпити принципи контролю влади та відповідальність представників владних інституцій за нехтування Конституцією та законами, за зловживання та корупцію в законі «Про опозицію» (законопроект № 2885).

Сімнадцяте. Здійснити невідкладні та вичерпні заходи по подоланню катастрофічного стану сільського господарства та українського селянства.

Невідкладно ухвалити закони, що забезпечать повноцінне функціонування з 1 січня 2008 року ринку землі і повернуть селянам власність на землю, а землі – її справжню вартість, та припинять безконтрольне розкрадання землі.

Ми глибоко розуміємо свою спільну відповідальність за долю України та її народу, глибоко стурбовані загрозами стратегічному курсу розвитку держави, які створені Урядом та більшістю в Верховній Раді України. Саме тому ми звертаємося до Президента України з проханням не підписувати жодного лобістського чи корупційного законопроекту, який буде прийнятий більшістю в Верховній Раді України.

Заради України, заради нашого народу ми готові до рішучих дій.


Пресс-служба НУ

Версия для печати  Версия для печати

13 Марта 2007 11:26


 

 

Генпрокурор Луценко каже, що 31 травня врятував ціле місто. На яку нагороду він, на Вашу думку, за цей вчинок заслуговує?

Запрошення на чергове засідання РНБО України (6)

Обрання членом РНБО врятованого їм міста (16)

Дострокового присудження звання Генпрокурор-лейтенанта (22)

Повного зібрання підручників юридичного вишу (81)

Червоного диплома юриста з золотими літерами (9)

Медалі «Рятівник Третього Тисячоліття» (159)

Урочистого рукостискання від Зеленського (64)

Введите, пожалуйста, цифры с рисунка: